Већина људи зна шта је минијатурни прекидач, али можда не знају какоминијатурни прекидачради, и како штите од кратког споја и преоптерећења, јер не познају конструкцију минијатурног прекидача, што је управо основно за сазнање више оминијатурни прекидач. Овде анализирамо конструкцију на примеру мцб прекидача, који се углавном састоји од делова као што је доле:
(1) Ручица за руковање: за ручно укључивање, затварање и ресетовање прекидача, такође за локално упућивање стања прекидача на укључивање и затварање.
(2) Механизам за окидање (укључујући браву, полугу и окидач): за повезивање и одвајање од контакта.
(3) Терминали за ожичење: за ожичење на врху и дну.
(4) Уређај за контакт (укључујући покретне и статичке контакте и спојну плочу): за укључену и искључену струју.
(5) Биметалне траке: биметалне траке се савијају јер две биметалне траке имају различите коефицијенте топлотног ширења, угао савијања се повећава како струја преоптерећења расте, због чега биметалне траке додирују полугу, а затим гурају механизам за окидање, чиме се чини да минијатурни прекидач игра улогу заштита од преоптерећења.
(6) Електромагнетни соленоид (који се назива и тренутни калем): када дође до кратког споја, велика струја пролази кроз индукциони калем, што ће изазвати снажно усисавање, а затим притиснути полугу, чинећи прекидач брзог искључивања.
(7) Вијак за подешавање: за фабричке раднике да подесе затегнутост биметалних трака, чиме се реализује подешавање тренутне вредности окидања преоптерећења.
(8) Уређај за гашење лука (укључујући комору за гашење лука и налетну плочу): за гашење лука.
(9) Кућиште прекидача, укључујући базу и поклопац.
Горе наведене ставке су главни делови за МЦБ. Након што заиста знате ове главне делове и њихове функције, природно ћете разумети како функционише минијатурни прекидач!